Massey Ferguson ponovno nadaljuje s proizvodnjo v Beauvaisu

| Splošno Austro Diesel Dogodki

27. aprila so bili vpeljani okrepljeni ukrepi za varovanje zdravja ter proizvodni postopki za varno in stabilno proizvodnjo.

Podjetje Massey Ferguson naznanja, da je 27. aprila 2020 vpeljalo okrepljene ukrepe za varovanje zdravja in prilagojene proizvodne procese za varno in stabilno ponovno vzpostavitev proizvodnje v svoji tovarni v Beauvaisu. Proizvodne dejavnosti so bile prekinjene od 17. marca 2020.

Podjetje Massey Ferguson se je že v samem začetku krize frontalno soočilo z grožnjo, ki jo predstavlja koronavirus, z namenom zagotoviti varnost ekip, trgovcev in strank ter hkrati zagotoviti tudi neprekinjeno podporo trgovcem in strankam v pomoč gospodarstvu in s tem ohranitvi oskrbe z živili v teh negotovih časih. Vzporedno s tem so potekale pobude, na primer darovanje mask, zaščitnih rokavic, zaščitnih oblek, 3D-tiskanih obraznih ščitov zdravstvenim ustanovam.

S februarjem sta upravi podjetij AGCO in Massey Ferguson sprejeli obsežne ukrepe, kot so npr. delo od doma, če narava dela to dopušča, ali zaščitni ukrepi, ki presegajo priporočila zdravstvene stroke, v primeru, ko je zahtevana prisotnost na licu mesta, kot na primer v skladišču za distribucijo nadomestnih delov v Enneryju (Francija).

»Tukaj, kjer danes, 27. aprila, nadaljujemo s proizvodnjo v naši tovarni v Beauvaisu, ne bomo sklepali nobenih kompromisov glede zdravja naših zaposlenih. Ponovna vzpostavitev proizvodnje je absolutno odločilna za stabilnost celotnega poslovnega okolja, vendar pa mora potekati pod optimalnimi in stabilnimi pogoji. Zaradi tega je ta ponovni zagon sploh mogoč, saj smo uspeli izpolniti dva ključna pogoja,« je povedal Thierry Lhotte, podpredsednik in generalni direktor družbe Massey Ferguson za Evropo in Srednji vzhod.

»Najprej moramo biti sposobni z okrepljenimi preventivnimi ukrepi, ki smo jih določili v sodelovanju z internimi ekipami, predstavniki sindikatov in našimi zdravstvenimi svetovalci, zaščititi zdravje in zagotoviti varnost vseh naših zaposlenih. Med te ukrepe spadajo merjenje telesne temperature vsakega zaposlenega, ohranjanje varne razdalje, zagotovitev mask in drugih zaščitnih/razkuževalnih naprav, nova organizacija dela, intenzivno čiščenje in razkuževanje okolice – ne samo v proizvodni delavnici, temveč tudi v pisarnah. Po drugi strani in če želimo izpeljati stabilen ponovni zagon, pa moramo zagotoviti, da bodo vsi naši dobavitelji, ki se soočajo z enakimi izzivi, sposobni dobavljati potrebne
dele in komponente, da bo proizvodnja lahko potekala brez novih prekinitev. Naše ekipe, ki so zadolžene za nakup in gospodarjenje z materialom, se vsak dan z vso energijo ukvarjajo z načrtovanjem ponovnega zagona v tesnem sodelovanju s proizvodnjo in vsemi dobavitelji. Sem resnično ponosen in verjamem, da nas bodo naše ekipe s svojimi sposobnostmi, angažiranostjo ter kreativnostjo dobro peljale skozi to krizo. Naš skupinski duh in transparenten dialog z našimi delavskimi sindikati sta bila odločilna dejavnika, na podlagi katerih smo lahko 27. aprila zagotovili fleksibilen, varen in postopen
ponovni zagon naših dejavnosti v Beauvaisu,« je dodal Thierry Lhotte.

»Naši zaposleni dajejo vse od sebe, da bi lahko ponovno nadaljevali s proizvodnjo strojev, ki jih naši trgovci in naše stranke potrebujejo v kritičnem obdobju zgodnjega naročanja in sezone pobiranja pridelka,« pove Torsten Dehner, višji podpredsednik in generalni direktor družbe AGCO za Evropo in Bližnji vzhod. »Ekipa v Beauvaisu je opravila odlično delo, s katerim je zagotovila tako pogoje za varovanje zdravja in varnost kot tudi solidno, zanesljivo in stabilno oskrbo s komponentami s strani naših dobaviteljev. Cenimo njihovo trdo delo in povezanost, s čimer kmetovalcem pomagajo, da lahko svet še naprej oskrbujejo s kakovostnimi živili.